Ana sayfa » Doğu Ekspresi – 2019 Yılı İçin
Gezi

Doğu Ekspresi – 2019 Yılı İçin

Doğu Ekspresi
Doğu Ekspresi
Trenle yolculuk yapmak ister misiniz? Üstelik 12 saat boyunca. O zaman Doğu Ekspresi tam size göre. 24 saat süren ve Ankara'dan Kars'a kadar uzun bir seyahatten olun Doğu Ekspresi ile ilgili aklınıza takılanlar burada.

Başlama noktası başkentimiz Ankara olan, bitişi ise Kars olan bir tren yolculuğudur Doğu Ekspresi. Türkiye’de her yıl on binlerce tarafından tercih edilen eşsizve mükemmel manzaralara şahitlik ederek seyahat edilen turdur Doğu Ekspresi. Gittiği güzergah boyunca sırasıyla Kırıkkale, Sivas, Erzincan, Elazığ, Erzurum ve son il olarak da Erzurum’dan Kars‘a kadar giden uzun bir yolculuk deneyimi yaşanır. Doğu Ekspresi turu yaklaşık olarak 24 saat sürmekte.

Doğu Ekspresi ilk zamanlarda İstanbul‘dan başlayan bir turdu. Daha sonraları Haydarpaşa tran garının kapatılmasıyla beraber tren hattının başlangıç lokasyonu başkentimiz Ankara oldu. Tren hattının boyu bu şekilde kısaltılmış oldu. Türkiye Cumhuriyet Devlet Demir Yolları tarafından seferleri ayarlanır ve oldukça yoğun talepleri olan turlar arasında bulunmaktadır.

Doğu Ekspresi Turları

Doğu ekspresi turları, özel tur şirketleri tarafından önceden tayin edilen tarihlerde yapılmaktadır. Tecrübeli rehberlerle beraber yapılan bu turlarla, ülkemizin güzide doğu illerinden bazılarının güzelliklerini, manzaralarını ve tarihi yapılarını görebileceksiniz. Bu turlarının gezi süreleri, tur şirketlerinin ayarlamış oldukları günlere göre belirlenmektedir. Şirketlerden bazıları iki gün üç gece olacak şekilde Doğu Ekspresi turları düzenlerken, bazı şirketler de üç gün dört gece Doğu Ekspresi turları düzenlerler. Başkentten başlaysn ve deneyimli rehberlerle beraber güzergah üzerindeki bilgilendirmelerle güzel turlar yapılmaktadır.

Seferler Gün ve Saatleri

Bu güzel turun sefer saatleri TCDD tarafından ayarlanır. Haftanın her günü için turlar ayarlanmaktadır. Seferlerin başlangıç saati akşam saatlarinde olur. Saat 18.00 başlangıç olup aynı şekilde Kars’dan kalkan sefer saati de sabah saat 08.00 olarak ayarlanmıştır. Her gün ve günde sadece 1 kere bu seferler yapılmaktadır.

 Yataklı Vagonlar

Doğu Ekspresinde yataklı vagonla seyahat etmenin verdiği haz bir başka olmaktadır. Örtülü kuşetli olarak aldığınız tur biletiyle eşsiz bir yolculuk tecrübesi yaşayabilir ve sevdiklerinize anlatabilirsiniz. Hattın yataklı vagonları en çok 2 kişilik olmakta ve her türlü olanağı bulunmaktadır.

 Bilet Fiyatları

Doğu Ekspresi bilet fiyatları TCDD’nin belirlediği fiyat politikası’na göre hizmet sunmaktadır. Fiyatlar, normal koltuklu ve yataklı odalara göre değişiklik göstermektedir. Eğer tek kişi yataklı odada kalmak isterseniz kişi başı 116 TL gibi bir ücret çıkmaktadır. 2 kişi olmanız halinde de her bir kişi başı ücret 96 TL olmaktadır.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın.